همه چيز درباره ايران

 
 
وارنا كجاست و سفر به وارنا چگونه است؟
| نظرات (0)

وارنا يكي از شهرهاي ساحلي در كشور بلغارستان است. بلغارستان را به عنوان يكي از كشورهاي اروپاي شرقي و در كنار درياي سياه مي شناسند. يكي از بهترين شهرهاي اروپايي كه با هزينه سفري بسيار پايين مي توان به آنجا سفر كرد، اين شهر ساحلي است. با اين حال هنوز اين شهر با تاريخچه اي رومي ناشناخته مانده و شايد بسياري از افراد هنوز از خود بپرسند كه وارنا كجاست و چگونه بايد به اين شهر رفت؟!

قبل از اينكه به سوال وارنا كجاست پاسخ دهيم بهتر است كه كمي راجع به اين شهر اطلاعات عمومي خود را بالا ببريم. وارنا بزرگترين شهر ساحلي در ساحل درياي سياه و در كشور بلغارستان است. اين شهر، از نظر تعداد جمعيت، سومين رتبه را پس از شهرهاي صوفيه و پلووديف يا پلووديو دارا بوده و همچنين به عنوان دومين شهر بزرگ بلغارستان شناخته مي شود. وارنا يك مقصد توريستي بسيار مهم در بلغارستان است؛ چرا كه اين مكان، نقطه شروعي براي تمام استراحتگاه ها در ساحل درياي سياه و در بلغارستان شمالي، مركز تجاري و دانشگاهي، بندرگاه و مركز دريايي و ناوبري بلغارستان است.

تمام اين موضوعاتي كه گفته شد، تنها گوشه اي از اهميت و ارزش اين شهر براي مردم بلغاري بوده كه باعث مي شود هر ساله بسياري از افراد به سمت اين منطقه توريستي و گردشگري جذب شوند.

اهميت شهر وارنا

از جاذبه هاي سياسي و موقعيتي اين شهر كه بگذريم، مي بايستي به يكي ديگر از دلايل اهميت اين شهر اشاره كنيم. بيشتر كساني كه به دنبال جوابي براي وارنا كجاست مي گردند در ادامه به يكي از مهم ترين جاذبه هاي طبيعي آن يعني حمام هاي آب گرم، منابع آب معدني و چشمه اي و البته منطقه شهري با ۲۰ كيلومتر سواحل شني خواهند رسيد. همين يك موضوع مي تواند بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر اروپاي شرقي بكشاند. يكي از جاذبه هاي اين شهر، حمام هاي مركزي دريايي و خط شني و ماسه اي بوده كه در زير دريا و در ميان گياهان دريايي قرار گرفته است. شايد همين موضوع باعث جذب دانشمندان به اين ناحيه و خليج شده باشد اما گردشگران را هم به سمت خود جذب مي كند.

از طرفي خيل عظيم افراد پژوهشگر و گردشگران و خانواده هاي اروپايي اين شهر را در طول سال، مملو از هتل هاي ستاره دار بسياري نموده است. هتل هاي وارنا را در هر قيمت و با هر امكاناتي كه بخواهيد مي توانيد انتخاب و در نهايت رزرو نماييد. خوشبختانه آژانس الي گشت امكان رزرو تمام هتل هاي وارنا از ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را براي شما با قيمت هاي ريالي امكانپذير نموده است.

بعضي از جاذبه هاي شهر وارنا

جاذبه هاي اين شهر ساحلي تنها به چشمه هاي آبگرم و البته هتل هاي ستاره دار راحت با امكانات ويژه اش، ختم نمي شود. در شهر وارنا سه زمين گلف با ۱۸ سوراخ كه در نزديكي جاذبه هاي ديگري همچون صخره هاي تراسيان، فانوس دريايي بزرگ در لبه ساحل و درياي سياه راما واقع شده دارد. يكي از سخت ترين و جذاب ترين زمين هاي گلف كه عاشقان اين ورزش را به سمت خود مي كشاند. اين زمين گلف در واقع در شمال وارنا و در مجاورت بالچيك (Balchik) و كاوارنا (Kavarna) واقع شده است.

پايتخت دريايي بلغارستان: وارنا

اين شهر آنچنان مطرح و جذاب است كه سايت ها و مجله هاي معروف دنيا همانند Lonelyplanet راجع به آن نوشته اند و گردشگران را براي سفر به وارنا ترغيب مي كنند. وارنا را سومين شهر بزرگ بلغارستان از نظر وسعت مي شناسند و به آن پايتخت دريايي و آبي بلغارستان لقب داده اند. اين شهر بندري يكي از مهم ترين و تاريخي ترين موقعيت هاي مكاني را در طول تاريخ داشته و مدام دچار تغيير شده است. مكاني كه ويرانه هاي رومي را در آن يافته اند يا قديمي ترين گنجينه جهان را در آن پيدا كرده اند.

همين موضوع بازديد از قديمي ترين گنجينه جهان بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر مي كشاند.

وارنا شهري مدرن و امروزي البته با ساختمان هاي تاريخي و نه چندان مرتفع است. يكي از اتفاقي كه هنوز در اين شهر رخ نداده و خوشبختانه چهره شهر را تغيير نداده است، نبود مترو است. بنابراين هنگامي كه در خيابان ها و كوچه هاي اين شهر اروپايي قدم مي زنيد يا با تاكسي و اتوبوس جا به جا مي شويد، همچنان مي توانيد از جذابيت هاي نماي شهر و اصالت آن لذت ببريد.

اين سوال كه وارنا كجاست و چطور مي توان به اين شهر رفت را در ادامه بخوانيد.

پارك عظيم شهر وارنا با نام باغ دريايي شهر (Sea Garden) براي دور شدن از ساحل و يك خط ساحل طولاني با ماسه هاي طلايي از ياد شما خواهد برد كه وارنا كجاست و تنها شما را در ميان جاذبه هاي تفريحي ساحلي گم مي كند. انگاري (با هزينه اي بسيار پايين) به يكي از سواحل زيباي اسپانيا يا ايتاليا سفر كرده ايد. اگر به مركز شهر برويد، بزرگترين مجموعه حمام هاي آبگرم رومي را در بلغارستان به همراه بهترين موزه باستان شناسي آن خواهيد يافت. مكان هايي كه شما را با قدم زدن در آن به ياد بناهاي تاريخي رومي در ايتاليا مي اندازد. انگاري وارد كشور ايتاليا شده ايد.

اين منطقه شهري، صحنه اي فرهنگي و پر جنب و جوش از موزه ها، بناهاي تاريخي و رستوران هاست.

اطلاعات كلي راجع به شهر وارنا

 • كشور: بلغارستان
 • استان: وارنا
 • جمعيت: ۳۱۲۷۷۰
 • ارتفاع: ۵۴ متر بالاتر از سطح دريا
 • تايم زون: CEST
 • طول جغرافيايي: ۲۷٫۹۱۶۶۷۰
 • عرض جغرافيايي: ۴۳٫۲۱۶۶۷۰
 • چطور به وارنا برويد؟

  خوشبختانه پروازهاي مستقيم بسياري از فرودگاه بين المللي امام خميني تهران به سمت فرودگاه وارنا انجام مي شود. اگر تور وارنا را خريداري كنيد با پروازهاي هواپيمايي ماهان كه يكي از بهترين پروازهاست به اين شهر خواهيد رفت. در غير اين صورت بايستي ديگر پروازهاي وارنا را خريداري كنيد.

  اگر مي خواهيد بدانيد وارنا كجاست و بر روي نقشه به آن مي گرديد، مي توانيد محل شهر وارنا و محدوده آن را در نقشه گوگل زير پيدا كنيد.

  سفر زميني به وارنا

  براي سفرهاي زميني هنگامي كه ويزاي بلغارستان را دريافت نموديد، به سمت استانبول تركيه رفته و سپس از آنجا، همچنان از مرز زميني مي توانيد خود را به وارنا برسانيد. سفر زميني از استانبول به وارنا حدود ۶ ساعت و از مرز زميني دِرِكوي خواهد بود. همچنين پروازهاي استانبول تا وارنا تنها يك ساعت طول مي كشد.

  از خوبي ها و مزيت هاي اين شهر، قرار گيري در ميان جاذبه هايي همچون ساحل تفريحي ساني بيچ بلغارستان و شهرهايي مانند بالچيك و آلبنا است. با سفر به وارنا همچنين مي توانيد به ديدن شهر تاريخي و باستاني نسبار كه هم اكنون يكي از شهرهاي جهاني در فهرست ميراث جهاني يونسكو است برويد. پارك هاي آبي و ساحلي هميشه براي شما گردشگران آماده است.



:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۶:۵۲:۵۰
[ ]


 

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی