همه چيز درباره ايران

 
 
مقصد هاي پر بازديد شر بوشهر
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

همچون آب گرم سرعين اردبيل، بوشهر نيز به واسطه قابليت هاي اقليمي خود، آبگرم هاي متعددي دارد كه مي توان در سفر نوروزي به اين خطه تاريخي و زيبا، از آن بهره برد و گردشگري سلامت را نيز وارد مقوله بوشهر گردي نمود.

آبگرم برازجان كه در دوازده كيلومتري جاده برازجان قرار دارد، يكي از مقصدهاي آبگرم گردي در اين استان است. علاوه بر اين، در نزديكي روستاي خانيك از توابع برازجان، آبگرم خانيك قرار دارد كه براي گردشگران اين منطقه، پيشنهاد خوبي خواهد بود.

anilparvaz.ir

 

آبگرم اهرم كه در شصت و سه كيلومتري جاده بوشهر به بندر عباس قرار دارد، ديگر مقصد آبگرم گردي خطه رييسعلي دلواري است. اگر به كيلومتر هفتاد و هفت جاده اهرم به خورموج نيز سفر كنيد، آبگرم مير احمد آشنا خواهيد شد كه احتمالا در نوروز امسال، پذيراي بازديد گردشگران و علاقمندان به آبگرم معدني باشد.

در شش كيلومتري جنوب غربي اهرم نيز، آبگرم قوچارك قرار دارد كه مي تواند در برنامه سفر علاقمندان به گردشگري سلامت قرار بگيرد.

آبگرم هايي ديگر همچون: ميانلود كه در شمال كنگان قرار دارد، آبگرم نيكو كه در شمال خورموج واقع شده است و آبگرم گنوي كه در شهرستان دير قرار دارد، از جمله ديگر ظرفيت هاي آبگرم گردي استان را به خود اختصاص مي دهد.

جزيره گردي در بوشهر، يكي از ظرفيت هاي گردشگري خاص اين اقليم است. در شصت كيلومتري شمال غربي مركز بوشهر، جزيره خارك و خاركو قرار دارد كه گر چه مقصد گردشگري جذابي براي گردشگران لوكس نيست، اما اگر فرصت كرديد، به اين جزيره سفر كرده و با ظرفيت هاي اقتصادي و صنعتي آن آشنا شويد.

به هر حال، بوشهر، يك مقصد گردشگري صنعتي است كه همچون بندر چابهار و بندرعباس، شما را با ظرفيت هاي صنعتي و اقتصادي گسترده كشور در خطه جنوب، آشنا مي كند. در شمال بندر بوشهر، جزيره شيف و عباسك را داريم كه در صورت جزيره گردي، مي توانيد از تورهاي محلي براي سفر به اين نقطه نيز استفاده كنيد.

براي پي بردن به زيبايي هاي بيشتر اين شهر حتما بايد به آن سفر كرد,ميتوانيد براي تهيه ي بليط بوشهر وارد (اين) سايت شويد.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۲۵ فروردين ۱۳۹۹
زمان : ۰۵:۰۴:۵۸
شرايط كنسلي تور و بليط هواپيما به دليل ويروس كرونا
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

آخرين وضعيت پروازهاي خارجي

شايد در اين چند روز با اين سؤال در بين دوستان و آشنايان برخورد كرده‌ايم اگر براي نوروز ايرلاين هاي خارجي پرواز خود را به ايران متوقف كنند يا در روزهاي آتي پرواز خود را از سر بگيرند در حالي كه همچنان ايرلاين ايران اير همچنان به پروازهاي خود در مسيرهاي اروپايي ادامه مي دهد و كنسولگري ها همچنان به صدور ويزا و پذيرش مسافر مشغول هستند، در صورت كنسلي مسافر چه اتفاقي براي استرداد هزينه‌هاي ثبت نام شده مانند بليط هواپيما ، هتل .. پيش خواهد آمد؟

 • آيا ايرلاين بلافاصله مبلغ بليط را استرداد مي‌نمايد؟
 • آيا آژانس مسافرتي كليه مبالغ تور را بلافاصله به ما برمي‌گرداند؟
 • آيا آژانس مسافرتي هزينه‌اي بابت جريمه كنسلي تور از ما كسر مي‌كند؟
 • تكليف هزينه هاي غيرقابل استرداد مانند هتل هاي گارانتي شده اروپايي، ترجمه مدارك، ورودي سفارت، پروازهاي داخل اروپا، چارتر اتوبوس و بليط قطار مسيرهاي اروپايي و… را آژانس هواپيمايي به تنهايي بايد متحمل كليه جرايم گردد؟
 • مسافراني كه اقدام به رزرو تورهاي خارجي مانند تور اروپا يا آسيا نموده اند چه كار بايد بكنند؟
 • اگر به محض ورود به كشوري بدون داشتن علائم آنفولانزا قرنطينه شديم شرايط تور به چه شكلي خواهد شد؟

اين‌ها يكي از تعداد اندك سؤال‌هايي است كه ممكن است براي هر مسافري پيش بيايد.

در اين مقاله مي‌خواهم جواب سؤالات فوق را به صورت كوتاه تا امروز بررسي نمايم.

 

طي بخشنامه اي كه سازمان ميراث فرهنگي كشور مورخ ۰۶/۱۲/۹۸ اعلام كرد (باتوجه به شيوع ويروس كرونا و پيشگيري و كنترل تأسيسات گردشگري) همچنين ماده ۱۳ حقوق شهروندي – مفاد قرارداد گشت‌هاي داخلي و خارجي و ماده ۱۲ شيوه‌نامه اجرايي ذخيره و ابطال اتاق در واحدهاي اقامتي از اول اسفند ماه، چنانچه مسافري درخواست انصراف از سفر نمايد، دفاتر خدمات مسافرتي، مراكز اقامتي و ايرلاين ها بايستي كل مبلغ دريافتي را به مسافر بازگردانند، بدون هيچ جريمه‌اي!!!

تاكنون مسئله واضح است و كليه ايرلاين هاي داخلي و مراكز اقامتي بايستي از قانون تبعيت كنند و براي گذر كشور از اين شرايط همكاري نمايند.

اما مسئله اساسي در مورد هتل‌ها، كارگزارها و ايرلاين هاي خارجي وجود دارد كه در بخشنامه فوق‌الذكر به اين صورت اشاره شده است:

(مديران تأسيسات گردشگري ضمن اطلاع‌رساني و توجيه دقيق شرايط حاكم در مبدأ و مقصد سفر، تمهيدات لازم را براي هرگونه كنسلي احتمالي و باز پس گرداندن وجوه گردشگران در قراردادهاي كاري خود با ارائه‌كنندگان خدمات گردشگري در داخل و خارج كشور مدنظر قرار دهند.)

در اين بخش از بخشنامه انگار مسئولين به مسائل فني اصلاً توجه نداشته‌اند چراكه اشاره شده به اينكه در قراردادهاي خود به مورد كرونا اشاره كنند!

مي‌خواهم اين مسئله را بيشتر مورد بررسي قرار دهم و استدلال كنم كه مسئله ورود ويروس كرونا شش روز است كه اعلام رسمي شده است.

وضعيت آژانس‌هاي گردشگري با توجه به شيوع كرونا و بخشنامه سازمان ميراث فرهنگي

آژانس‌ها و ديگر مؤسسات گردشگري از سه تا شش ماه قبل اقدام به اخذ قرارداد با كارگزارها مي‌كنند و برخي ديگر خودشان به طور مستقيم جهت رزرو پرواز، هتل و خدمات زميني براي مقاصد خارجي اقدام مي‌كنند و حال آنكه ثمره زحماتشان را بايد پس از شش ماه ركود و سكته در صنعت گردشگري در بازه عيد برداشت نمايند تا بتوانند از پس هزينه‌هاي گزاف برآيند، در غير اين صورت قدم به نابودي كامل اين صنعت و فعالان آن برداشته ايم.

در اين زمان مسافر به آژانس مراجعه مي‌نمايد و درخواست كنسلي تور را براي نوروز دارد و اينجاست كه كامل و كارشناسانه نبودن بخشنامه فوق پررنگ‌تر مي‌شود، چراكه مسافر انتظار دارد آژانس در اسرع وقت اقدام به استرداد كل مبلغ بدون كوچك‌ترين جريمه كنسلي كند.

در مورد تورهاي آسيايي آيا غير از اين است كه آژانس درصد زيادي از مبالغ را به كارگزار، هتل و ايرلاين پرداخت كرده است، آيا منطقي است كه قراردادهايي كه شش ماه قبل منعقد شده‌اند به محض درخواست كنسلي از طرف آژانس استرداد كنند؟

در صورت مثبت بودن چگونه وجوه را استرداد نمايند (با وجود تحريم‌ها)؟

آيا هيچ هزينه‌اي از قبل صدور ويزا براي مسافر انجام نپذيرفته است؟

يك مثال ديگر:

مسافر اقدام به كنسلي يك تور خارجي مثلاً تور بلغارستان يا تور فرانسه نموده، در شرايطي كه ويزا صادر شده، ترجمه مدارك صورت پذيرفته، هتل پرداخت شده و ساير خدمات از جمله پرواز مستقيم ايران اير هم كاملاً پابرجاست و هم‌اكنون نيز مسافران ايراني به مقاصد پاريس، وين، آمستردام، كلن، فرانكفورت، هامبورگ و ميلان بدون هيچ مشكلي در مبادي ورودي و فرودگاه‌ها اعزام مي‌شوند و بحث اين است آيا يك گردشگر سالم ايراني با وجود داشتن ويزاي معتبر، آژانس هواپيمايي معتبر، ايرلاين وطني معتبر و پذيرش بدون مشكل كشور مقصد در يك شرايط سالم و سلامت اقدام به كنسلي نمايد، در حالي كه منبعي براي آن وجود ندارد و كليه جرائم مربوط توسط آژانس زحمتكش متحمل گردد.

آيا اين حق توراپراتورهاي بزرگ ايران است؟

دگربار تكرار مي‌نمايم كاملاً غيركارشناسانه اقدام به نابودي كامل و ضربه فني به پيكره گردشگري وارد نموده‌ايم.

آيا دفاتر خدمات گردشگري مي‌توانند چنين هزينه‌هايي را از قبيل كارمزد صدور ويزاي شينگن و ترجمه مدارك كه استرداد نمي‌گردند و ديگر هزينه‌ها از جمله خدمات زميني و هتل را به مسافر استرداد نمايند؟

در مورد پروازها هم كاملاً مطلع هستيد كه ايرلاين هاي خارجي كمترين همكاري را دارند و سازمان مي‌تواند از حقوق آژانس و مسافر دفاع نمايد و اهرم فشاري بر ايرلاين ها به جاي صدور عجولانه چنين بخشنامه‌اي بهتر نبود عواقب آن را بررسي نماييد. در اين شرايط سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مواجه خواهد بود با سيل عظيم شكايات بين مسافران و آژانس‌ها كه غيرقابل حل است.

اگر كارگزارها حاضر به استرداد مبالغ نشوند چه اتفاقي خواهد افتاد؟

اگر فقط بخشي از هزينه‌ها استرداد شود چي؟

اگر زمان استرداد طول بكشد چي؟

اگر ايرلاين ها پروازهايشان براي نوروز داير باشد چه اتفاقي رخ خواهد داد؟ (بعضي ايرلاين ها اعلام كرده‌اند كه از تاريخ ۱۳ مارس احتمال دارد پروازها را مجدداً به جريان بي اندازند)

به نظر مي‌رسد بهتر است بخشنامه فوق هرچه سريع‌تر مورد بررسي مجدد قرار گيرد تا هيچ حقي از مسافر و آژانس مسافرتي ضايع نگردد.

با آرزوي اينكه هرچه سريع‌تر كشور شرايط كنوني را با موفقيت پشت سر گذارد.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
زمان : ۰۲:۰۴:۳۱
پرسپوليسي‌ها ماسك به صورت به اصفهان رسيدند!
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

به گزارش "ورزش سه"، سرخپوشان پايتخت در حالي به اصفهان رسيدند كه شايعات زيادي درباره لغو، بازي بدون تماشاگر و... درباره ديدار فردا به گوش مي‌رسيد اما در نهايت تصميم شوراي تأمين بر اين شد كه باوجود شيوع كرونا، بازي با حضور تماشاگران برگزار شود.

 

در همين حين بازيكنان تيم پرسپوليس با ماسك به صورت در فرودگاه حضور يافتند و ساعتي قبل نيز به اصفهان رسيدند. اين در حالي است كه هواداران پرسپوليس در فرودگاه و هتل درخواست عكس سلفي داشتند و فريم هاي جالبي به ثبت رساندند.

01480105

ديدار تيم هاي پرسپوليس و سپاهان فردا ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه نقش جهان برگزار خواهد شد.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۳ اسفند ۱۳۹۸
زمان : ۰۹:۵۹:۰۷
وارنا كجاست و سفر به وارنا چگونه است؟
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

وارنا يكي از شهرهاي ساحلي در كشور بلغارستان است. بلغارستان را به عنوان يكي از كشورهاي اروپاي شرقي و در كنار درياي سياه مي شناسند. يكي از بهترين شهرهاي اروپايي كه با هزينه سفري بسيار پايين مي توان به آنجا سفر كرد، اين شهر ساحلي است. با اين حال هنوز اين شهر با تاريخچه اي رومي ناشناخته مانده و شايد بسياري از افراد هنوز از خود بپرسند كه وارنا كجاست و چگونه بايد به اين شهر رفت؟!

قبل از اينكه به سوال وارنا كجاست پاسخ دهيم بهتر است كه كمي راجع به اين شهر اطلاعات عمومي خود را بالا ببريم. وارنا بزرگترين شهر ساحلي در ساحل درياي سياه و در كشور بلغارستان است. اين شهر، از نظر تعداد جمعيت، سومين رتبه را پس از شهرهاي صوفيه و پلووديف يا پلووديو دارا بوده و همچنين به عنوان دومين شهر بزرگ بلغارستان شناخته مي شود. وارنا يك مقصد توريستي بسيار مهم در بلغارستان است؛ چرا كه اين مكان، نقطه شروعي براي تمام استراحتگاه ها در ساحل درياي سياه و در بلغارستان شمالي، مركز تجاري و دانشگاهي، بندرگاه و مركز دريايي و ناوبري بلغارستان است.

تمام اين موضوعاتي كه گفته شد، تنها گوشه اي از اهميت و ارزش اين شهر براي مردم بلغاري بوده كه باعث مي شود هر ساله بسياري از افراد به سمت اين منطقه توريستي و گردشگري جذب شوند.

اهميت شهر وارنا

از جاذبه هاي سياسي و موقعيتي اين شهر كه بگذريم، مي بايستي به يكي ديگر از دلايل اهميت اين شهر اشاره كنيم. بيشتر كساني كه به دنبال جوابي براي وارنا كجاست مي گردند در ادامه به يكي از مهم ترين جاذبه هاي طبيعي آن يعني حمام هاي آب گرم، منابع آب معدني و چشمه اي و البته منطقه شهري با ۲۰ كيلومتر سواحل شني خواهند رسيد. همين يك موضوع مي تواند بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر اروپاي شرقي بكشاند. يكي از جاذبه هاي اين شهر، حمام هاي مركزي دريايي و خط شني و ماسه اي بوده كه در زير دريا و در ميان گياهان دريايي قرار گرفته است. شايد همين موضوع باعث جذب دانشمندان به اين ناحيه و خليج شده باشد اما گردشگران را هم به سمت خود جذب مي كند.

از طرفي خيل عظيم افراد پژوهشگر و گردشگران و خانواده هاي اروپايي اين شهر را در طول سال، مملو از هتل هاي ستاره دار بسياري نموده است. هتل هاي وارنا را در هر قيمت و با هر امكاناتي كه بخواهيد مي توانيد انتخاب و در نهايت رزرو نماييد. خوشبختانه آژانس الي گشت امكان رزرو تمام هتل هاي وارنا از ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را براي شما با قيمت هاي ريالي امكانپذير نموده است.

بعضي از جاذبه هاي شهر وارنا

جاذبه هاي اين شهر ساحلي تنها به چشمه هاي آبگرم و البته هتل هاي ستاره دار راحت با امكانات ويژه اش، ختم نمي شود. در شهر وارنا سه زمين گلف با ۱۸ سوراخ كه در نزديكي جاذبه هاي ديگري همچون صخره هاي تراسيان، فانوس دريايي بزرگ در لبه ساحل و درياي سياه راما واقع شده دارد. يكي از سخت ترين و جذاب ترين زمين هاي گلف كه عاشقان اين ورزش را به سمت خود مي كشاند. اين زمين گلف در واقع در شمال وارنا و در مجاورت بالچيك (Balchik) و كاوارنا (Kavarna) واقع شده است.

پايتخت دريايي بلغارستان: وارنا

اين شهر آنچنان مطرح و جذاب است كه سايت ها و مجله هاي معروف دنيا همانند Lonelyplanet راجع به آن نوشته اند و گردشگران را براي سفر به وارنا ترغيب مي كنند. وارنا را سومين شهر بزرگ بلغارستان از نظر وسعت مي شناسند و به آن پايتخت دريايي و آبي بلغارستان لقب داده اند. اين شهر بندري يكي از مهم ترين و تاريخي ترين موقعيت هاي مكاني را در طول تاريخ داشته و مدام دچار تغيير شده است. مكاني كه ويرانه هاي رومي را در آن يافته اند يا قديمي ترين گنجينه جهان را در آن پيدا كرده اند.

همين موضوع بازديد از قديمي ترين گنجينه جهان بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر مي كشاند.

وارنا شهري مدرن و امروزي البته با ساختمان هاي تاريخي و نه چندان مرتفع است. يكي از اتفاقي كه هنوز در اين شهر رخ نداده و خوشبختانه چهره شهر را تغيير نداده است، نبود مترو است. بنابراين هنگامي كه در خيابان ها و كوچه هاي اين شهر اروپايي قدم مي زنيد يا با تاكسي و اتوبوس جا به جا مي شويد، همچنان مي توانيد از جذابيت هاي نماي شهر و اصالت آن لذت ببريد.

اين سوال كه وارنا كجاست و چطور مي توان به اين شهر رفت را در ادامه بخوانيد.

پارك عظيم شهر وارنا با نام باغ دريايي شهر (Sea Garden) براي دور شدن از ساحل و يك خط ساحل طولاني با ماسه هاي طلايي از ياد شما خواهد برد كه وارنا كجاست و تنها شما را در ميان جاذبه هاي تفريحي ساحلي گم مي كند. انگاري (با هزينه اي بسيار پايين) به يكي از سواحل زيباي اسپانيا يا ايتاليا سفر كرده ايد. اگر به مركز شهر برويد، بزرگترين مجموعه حمام هاي آبگرم رومي را در بلغارستان به همراه بهترين موزه باستان شناسي آن خواهيد يافت. مكان هايي كه شما را با قدم زدن در آن به ياد بناهاي تاريخي رومي در ايتاليا مي اندازد. انگاري وارد كشور ايتاليا شده ايد.

اين منطقه شهري، صحنه اي فرهنگي و پر جنب و جوش از موزه ها، بناهاي تاريخي و رستوران هاست.

اطلاعات كلي راجع به شهر وارنا

 • كشور: بلغارستان
 • استان: وارنا
 • جمعيت: ۳۱۲۷۷۰
 • ارتفاع: ۵۴ متر بالاتر از سطح دريا
 • تايم زون: CEST
 • طول جغرافيايي: ۲۷٫۹۱۶۶۷۰
 • عرض جغرافيايي: ۴۳٫۲۱۶۶۷۰
 • چطور به وارنا برويد؟

  خوشبختانه پروازهاي مستقيم بسياري از فرودگاه بين المللي امام خميني تهران به سمت فرودگاه وارنا انجام مي شود. اگر تور وارنا را خريداري كنيد با پروازهاي هواپيمايي ماهان كه يكي از بهترين پروازهاست به اين شهر خواهيد رفت. در غير اين صورت بايستي ديگر پروازهاي وارنا را خريداري كنيد.

  اگر مي خواهيد بدانيد وارنا كجاست و بر روي نقشه به آن مي گرديد، مي توانيد محل شهر وارنا و محدوده آن را در نقشه گوگل زير پيدا كنيد.

  سفر زميني به وارنا

  براي سفرهاي زميني هنگامي كه ويزاي بلغارستان را دريافت نموديد، به سمت استانبول تركيه رفته و سپس از آنجا، همچنان از مرز زميني مي توانيد خود را به وارنا برسانيد. سفر زميني از استانبول به وارنا حدود ۶ ساعت و از مرز زميني دِرِكوي خواهد بود. همچنين پروازهاي استانبول تا وارنا تنها يك ساعت طول مي كشد.

  از خوبي ها و مزيت هاي اين شهر، قرار گيري در ميان جاذبه هايي همچون ساحل تفريحي ساني بيچ بلغارستان و شهرهايي مانند بالچيك و آلبنا است. با سفر به وارنا همچنين مي توانيد به ديدن شهر تاريخي و باستاني نسبار كه هم اكنون يكي از شهرهاي جهاني در فهرست ميراث جهاني يونسكو است برويد. پارك هاي آبي و ساحلي هميشه براي شما گردشگران آماده است.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۶:۵۲:۵۰
رهگيري پهپاد شبه نظاميان در نزديكي پايگاه روسي در سوريه
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

شبه نظاميان هواپيماهاي بدون سرنشين را در منطقه پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، پهپادها رهگيري شدند.

به گزارش اسپوتنيك، شبه نظاميان هواپيماهاي بدون سرنشين را در منطقه پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، پهپادها رهگيري شدند.

سرلشكر يوري بورنكوف رئيس مركز روسيه براي آشتي احزاب در جمهوري عربي سوريه گفت: ستيزه جويان هواپيماهاي بدون سرنشين را در نزديكي پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، كنترل پهپادها از دست رفت و همه آنها از دسترسي ستيزه جويان خارج شدند.

وي گفت: در تاريخ 1 فوريه حدود ساعت 11 بعد از ظهر به وقت مسكو، ابزارهاي نظارت بر فضاي هوايي در پايگاه هوايي روسي خميميم يك هدف هوايي را از پهپادهاي پرتاب شده از قلمرو منطقه ادلب كه توسط ستيزه جويان كنترل مي شود، شناسايي و رهگيري و غيرفعال كردن همه پهپادها را با استفاده از جنگ الكترونيكي هواپيماي هوايي سيستم كنترل سيستم مختل كردند.

مشخص شده است كه هيچ قرباني در اين بين وجود ندارد. پايگاه هوايي روسيه خميميم طبق برنامه ريزي عمل مي كند.

مركز آشتي روسي از فرماندهان گروههاي مسلح غيرقانوني مي خواهد تا اقدامات مسلحانه را كنار بگذارند و براي حل مسالمت آميز اوضاع در مناطقي كه تحت كنترل آنهاست، شروع به گفتگو كنند.

https://ir.sputniknews.com/:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۸:۱۹:۲۰
[ ۱ ][ ۲ ]


 

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی