همه چيز درباره ايران

 
 
وارنا كجاست و سفر به وارنا چگونه است؟
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

وارنا يكي از شهرهاي ساحلي در كشور بلغارستان است. بلغارستان را به عنوان يكي از كشورهاي اروپاي شرقي و در كنار درياي سياه مي شناسند. يكي از بهترين شهرهاي اروپايي كه با هزينه سفري بسيار پايين مي توان به آنجا سفر كرد، اين شهر ساحلي است. با اين حال هنوز اين شهر با تاريخچه اي رومي ناشناخته مانده و شايد بسياري از افراد هنوز از خود بپرسند كه وارنا كجاست و چگونه بايد به اين شهر رفت؟!

قبل از اينكه به سوال وارنا كجاست پاسخ دهيم بهتر است كه كمي راجع به اين شهر اطلاعات عمومي خود را بالا ببريم. وارنا بزرگترين شهر ساحلي در ساحل درياي سياه و در كشور بلغارستان است. اين شهر، از نظر تعداد جمعيت، سومين رتبه را پس از شهرهاي صوفيه و پلووديف يا پلووديو دارا بوده و همچنين به عنوان دومين شهر بزرگ بلغارستان شناخته مي شود. وارنا يك مقصد توريستي بسيار مهم در بلغارستان است؛ چرا كه اين مكان، نقطه شروعي براي تمام استراحتگاه ها در ساحل درياي سياه و در بلغارستان شمالي، مركز تجاري و دانشگاهي، بندرگاه و مركز دريايي و ناوبري بلغارستان است.

تمام اين موضوعاتي كه گفته شد، تنها گوشه اي از اهميت و ارزش اين شهر براي مردم بلغاري بوده كه باعث مي شود هر ساله بسياري از افراد به سمت اين منطقه توريستي و گردشگري جذب شوند.

اهميت شهر وارنا

از جاذبه هاي سياسي و موقعيتي اين شهر كه بگذريم، مي بايستي به يكي ديگر از دلايل اهميت اين شهر اشاره كنيم. بيشتر كساني كه به دنبال جوابي براي وارنا كجاست مي گردند در ادامه به يكي از مهم ترين جاذبه هاي طبيعي آن يعني حمام هاي آب گرم، منابع آب معدني و چشمه اي و البته منطقه شهري با ۲۰ كيلومتر سواحل شني خواهند رسيد. همين يك موضوع مي تواند بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر اروپاي شرقي بكشاند. يكي از جاذبه هاي اين شهر، حمام هاي مركزي دريايي و خط شني و ماسه اي بوده كه در زير دريا و در ميان گياهان دريايي قرار گرفته است. شايد همين موضوع باعث جذب دانشمندان به اين ناحيه و خليج شده باشد اما گردشگران را هم به سمت خود جذب مي كند.

از طرفي خيل عظيم افراد پژوهشگر و گردشگران و خانواده هاي اروپايي اين شهر را در طول سال، مملو از هتل هاي ستاره دار بسياري نموده است. هتل هاي وارنا را در هر قيمت و با هر امكاناتي كه بخواهيد مي توانيد انتخاب و در نهايت رزرو نماييد. خوشبختانه آژانس الي گشت امكان رزرو تمام هتل هاي وارنا از ۳ ستاره، ۴ ستاره و ۵ ستاره را براي شما با قيمت هاي ريالي امكانپذير نموده است.

بعضي از جاذبه هاي شهر وارنا

جاذبه هاي اين شهر ساحلي تنها به چشمه هاي آبگرم و البته هتل هاي ستاره دار راحت با امكانات ويژه اش، ختم نمي شود. در شهر وارنا سه زمين گلف با ۱۸ سوراخ كه در نزديكي جاذبه هاي ديگري همچون صخره هاي تراسيان، فانوس دريايي بزرگ در لبه ساحل و درياي سياه راما واقع شده دارد. يكي از سخت ترين و جذاب ترين زمين هاي گلف كه عاشقان اين ورزش را به سمت خود مي كشاند. اين زمين گلف در واقع در شمال وارنا و در مجاورت بالچيك (Balchik) و كاوارنا (Kavarna) واقع شده است.

پايتخت دريايي بلغارستان: وارنا

اين شهر آنچنان مطرح و جذاب است كه سايت ها و مجله هاي معروف دنيا همانند Lonelyplanet راجع به آن نوشته اند و گردشگران را براي سفر به وارنا ترغيب مي كنند. وارنا را سومين شهر بزرگ بلغارستان از نظر وسعت مي شناسند و به آن پايتخت دريايي و آبي بلغارستان لقب داده اند. اين شهر بندري يكي از مهم ترين و تاريخي ترين موقعيت هاي مكاني را در طول تاريخ داشته و مدام دچار تغيير شده است. مكاني كه ويرانه هاي رومي را در آن يافته اند يا قديمي ترين گنجينه جهان را در آن پيدا كرده اند.

همين موضوع بازديد از قديمي ترين گنجينه جهان بسياري از گردشگران را به سمت اين شهر مي كشاند.

وارنا شهري مدرن و امروزي البته با ساختمان هاي تاريخي و نه چندان مرتفع است. يكي از اتفاقي كه هنوز در اين شهر رخ نداده و خوشبختانه چهره شهر را تغيير نداده است، نبود مترو است. بنابراين هنگامي كه در خيابان ها و كوچه هاي اين شهر اروپايي قدم مي زنيد يا با تاكسي و اتوبوس جا به جا مي شويد، همچنان مي توانيد از جذابيت هاي نماي شهر و اصالت آن لذت ببريد.

اين سوال كه وارنا كجاست و چطور مي توان به اين شهر رفت را در ادامه بخوانيد.

پارك عظيم شهر وارنا با نام باغ دريايي شهر (Sea Garden) براي دور شدن از ساحل و يك خط ساحل طولاني با ماسه هاي طلايي از ياد شما خواهد برد كه وارنا كجاست و تنها شما را در ميان جاذبه هاي تفريحي ساحلي گم مي كند. انگاري (با هزينه اي بسيار پايين) به يكي از سواحل زيباي اسپانيا يا ايتاليا سفر كرده ايد. اگر به مركز شهر برويد، بزرگترين مجموعه حمام هاي آبگرم رومي را در بلغارستان به همراه بهترين موزه باستان شناسي آن خواهيد يافت. مكان هايي كه شما را با قدم زدن در آن به ياد بناهاي تاريخي رومي در ايتاليا مي اندازد. انگاري وارد كشور ايتاليا شده ايد.

اين منطقه شهري، صحنه اي فرهنگي و پر جنب و جوش از موزه ها، بناهاي تاريخي و رستوران هاست.

اطلاعات كلي راجع به شهر وارنا

 • كشور: بلغارستان
 • استان: وارنا
 • جمعيت: ۳۱۲۷۷۰
 • ارتفاع: ۵۴ متر بالاتر از سطح دريا
 • تايم زون: CEST
 • طول جغرافيايي: ۲۷٫۹۱۶۶۷۰
 • عرض جغرافيايي: ۴۳٫۲۱۶۶۷۰
 • چطور به وارنا برويد؟

  خوشبختانه پروازهاي مستقيم بسياري از فرودگاه بين المللي امام خميني تهران به سمت فرودگاه وارنا انجام مي شود. اگر تور وارنا را خريداري كنيد با پروازهاي هواپيمايي ماهان كه يكي از بهترين پروازهاست به اين شهر خواهيد رفت. در غير اين صورت بايستي ديگر پروازهاي وارنا را خريداري كنيد.

  اگر مي خواهيد بدانيد وارنا كجاست و بر روي نقشه به آن مي گرديد، مي توانيد محل شهر وارنا و محدوده آن را در نقشه گوگل زير پيدا كنيد.

  سفر زميني به وارنا

  براي سفرهاي زميني هنگامي كه ويزاي بلغارستان را دريافت نموديد، به سمت استانبول تركيه رفته و سپس از آنجا، همچنان از مرز زميني مي توانيد خود را به وارنا برسانيد. سفر زميني از استانبول به وارنا حدود ۶ ساعت و از مرز زميني دِرِكوي خواهد بود. همچنين پروازهاي استانبول تا وارنا تنها يك ساعت طول مي كشد.

  از خوبي ها و مزيت هاي اين شهر، قرار گيري در ميان جاذبه هايي همچون ساحل تفريحي ساني بيچ بلغارستان و شهرهايي مانند بالچيك و آلبنا است. با سفر به وارنا همچنين مي توانيد به ديدن شهر تاريخي و باستاني نسبار كه هم اكنون يكي از شهرهاي جهاني در فهرست ميراث جهاني يونسكو است برويد. پارك هاي آبي و ساحلي هميشه براي شما گردشگران آماده است.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۶:۵۲:۵۰
رهگيري پهپاد شبه نظاميان در نزديكي پايگاه روسي در سوريه
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

شبه نظاميان هواپيماهاي بدون سرنشين را در منطقه پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، پهپادها رهگيري شدند.

به گزارش اسپوتنيك، شبه نظاميان هواپيماهاي بدون سرنشين را در منطقه پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، پهپادها رهگيري شدند.

سرلشكر يوري بورنكوف رئيس مركز روسيه براي آشتي احزاب در جمهوري عربي سوريه گفت: ستيزه جويان هواپيماهاي بدون سرنشين را در نزديكي پايگاه هوايي خميميم در سوريه به پرواز درآوردند، كنترل پهپادها از دست رفت و همه آنها از دسترسي ستيزه جويان خارج شدند.

وي گفت: در تاريخ 1 فوريه حدود ساعت 11 بعد از ظهر به وقت مسكو، ابزارهاي نظارت بر فضاي هوايي در پايگاه هوايي روسي خميميم يك هدف هوايي را از پهپادهاي پرتاب شده از قلمرو منطقه ادلب كه توسط ستيزه جويان كنترل مي شود، شناسايي و رهگيري و غيرفعال كردن همه پهپادها را با استفاده از جنگ الكترونيكي هواپيماي هوايي سيستم كنترل سيستم مختل كردند.

مشخص شده است كه هيچ قرباني در اين بين وجود ندارد. پايگاه هوايي روسيه خميميم طبق برنامه ريزي عمل مي كند.

مركز آشتي روسي از فرماندهان گروههاي مسلح غيرقانوني مي خواهد تا اقدامات مسلحانه را كنار بگذارند و براي حل مسالمت آميز اوضاع در مناطقي كه تحت كنترل آنهاست، شروع به گفتگو كنند.

https://ir.sputniknews.com/:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۸:۱۹:۲۰
كليساي انگليكان سنت آندره مسكو
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

كشور روسيه پر است از كليساهاي مختلف! درواقع يكي از جاذبه هايي كه به فراواني در تمامي شهرهاي روسيه مي توانيد ببينيد، كليساها هستند. اين كليساها معمولا داراي طراحي بسيار جالب و زيبايي هستند كه چشم هر بيننده اي را به خود خيره مي كنند. در شهر مسكو هم به عنوان شهر اول روسيه كه از اهميت بسيار زيادي برخوردار است، كليساهاي زيبايي كه ديگر تبديل به يك جاذبه با شهرت جهاني شده اند، كم نيستند. يكي از اين كليساها، كليساي انگليكان سنت آندره مسكو است كه آن را به عنوان يكي از ساختمان ها و بناهاي بسيار شاخص مسكو مي شناسندش.

همانطور كه در مقدمه اشاره كرديم، يكي از بيشترين انواع جاذبه هايي كه در شهر مسكو به دفعات با آن برخورد خواهيد كرد؛ كليساهاي معروف و بسيار زيبايي هستند كه گاهي اوقات در دنيا نمونه ي ديگري ندارند!

يكي از همين كليساهاي بسيار زيبا و ارزشمند روسي كه بازديد از آن براي همه بلامانع است، كليساي انگليكان سنت آندره مسكو است كه سالانه افراد بسيار زيادي از آن بازديد مي كنند.

در واقع در دنياي ساختمان ها و جا

سبك معماري اين كليسا كاملا نئوگوتيك است.

اين سبك از معماري در قرن ۱۸ ميلادي و دقيقا در زماني به وجود آمد كه مردم در اروپا از سبك هاي قديمي معماري و مخصوصا يوناني ديگر واقعا فراري! شده بودند.

در ادامه اين مطلب حتما پس از معرفي اين كليسا حتما به صورت خلاصه كمي درباره ي اين سبك معماري براي شما توضيح خواهيم داد.

اين كليسا از آن جايي كه يكي از معدود نمايندگان انگليك ها در روسيه است، جايگاه ويژه اي براي پيروان خود دارد.

اين كليسا كه يكي از پر بازديد كننده ترين بناهاي مذهبي در مسكو است، داستان هاي زيادي در پشت سر خود براي گفتن دارد كه بدون شك براي شما مي تواند بسيا جالب و جذاب باشد.

اين كليسا زماني به وجود آمد كه ايوان مخوف به عنوان امتياز به بازرگانان انگليسي كه در مسكو اقدام به فعاليت هاي بازرگاني مي نمودند، اين كليسا را گذاشت تا بسازند.

براي ساخت كليساي انگليكان سنت آندره مسكو از بين سال هاي ۱۸۸۳ ميلادي تا ۱۸۹۴ ميلادي وقت صرف شده است.

ذبه هاي دنياي معماري، اين كليسا را به عنوان يكي از شاخص ترين و مهم ترين بناهاي مذهبي و علي الخصوص در شهر مسكو به حساب مي آورند كه وجود آن در بين جاذبه هاي مذهبي اين شهر بسيار مهم به حساب مي آيد.

اين كليساي زيبا و مهم در سال ۱۸۸۴ ميلادي ساخته شده است.

كليساي انگليكان سنت آندره مسكو يكي از ۳ كليساي اين شهر است كه براي مسيحياني ساخته شده است كه پيرو فرقه ي انگليكاني هستند.

كليساي سنت آندره يكي از ۳ كليسايي است كه در روسيه وجود دارد.

ليساي انگليك سنت آندره در سال ۱۹۱۷ ميلادي و قبل از اين كه سلطنت در روسيه سقوط كند، به عنوان يك ساختمان جنگي مورد استفاده قرار گرفته بوده است.

با اين حال اين كليسا در سال ۱۹۲۰ يعني تنها ۱ سال پس از انقلاب روسيه كاملا مصادره شد.

در تمامي زماني كه شوروي ها در روسيه بر سر كار بودند، از اين كليسا كاربري هاي بسيار متفاوتي نسبت به علتي كه براي اولين بار براي آن ساخته شده بود؛ مورد استفاده قرار گرفت.

اين كليسا در دوره هاي مختلفي به خوابگاه دخترانه، محل استقرار ديپلمات هاي كشورهاي استوني و فنلاند و حتي برج اسلحه خانه مورد استفاده قرار گرفت.

جالب است بدانيد كه از اين كليسا براي دوره اي از سال ۱۹۶۴ ميلادي حتي به عنوان استوديوي ضبط نيز استفاده مي شده است.

در نهايت در تاريخ ۱۹ اكتبر سال ۱۹۹۴ ميلادي بود كه در جريان بازديد ملكه اليزابت دوم از مسكو، ملكه با دولت وقت روسيه به توافق رسيد كه كاربري مذهبي اين ساختمان را به آن بازگرداند و مجددا اين ساختمان تبديل به كليساي انگليكان سنت آندره مسكو شود.

ويژگي هاي معماري نئوگوتيك

بد نيست تا به بهانه ي سبك ساختاري كليساي انگليكان سنت آندره مسكو درباره ي شيوه ي معماري اين بنا اطلاعتي را به شما بدهيم.

در سبك معماري به شيوه ي نئوگوتيك كه براي اولين بار در بين انگليسي ها پديد آمد، در واقع سبك نئوگوتيك با نگاهي بهبود يافته به سبك گوتيك در قرون وسطي پديد آمد تا جايگزيني براي سبك فراگير نئوكلاسيك در قاره ي اروپا باشد.

سبكي كه در ساخت اين كليسا به كار رفته است نه تنها در ساخت و طراحي ساختمان ها در شبه جزيره ي انگلستان، قاره ي آمريكا و اروپا فراگير شد بلكه در ساخت وسايل و لوازم خانه ها و يا حتي آثار هنري و سبك نوشتاري نويسندگان و آثار هنري هم تاثيري به سزا گذاشت.

به جز كليساي انگليكان سنت آندره مسكو از ديگر آثاري كه به سبك نئوگوتيك ساخته شده اند مي توانيم به:

 • كليساي سن دني در فرانسه
 • كتاب گوژپشت نوتردام
 • كليساي جامع كلن
 • خانه پارلمان بريتانيا
 • كليساي سانتا مارينا در ايتاليا
 • كليساي سنت اندرو در سنگاپور
 • نماي مدرسه سنت مايكل در مالزي
 • ساختمان شهرداري مونيخ در آلمان


:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۴:۳۶:۱۸
رسمي ؛ آخرين خبر از مذاكرات پرسپوليس با استوكس
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس به عنوان مرجع رسمي اطلاع رساني اين باشگاه در خصوص آخرين اخبار و وضعيت امضاي قرارداد اين باشگاه با مهاجم ايرلندي توضيحاتي ارائه داد.
حسين قدوسي اعلام كرد : با استوكس به توافق رسيديم و امشب مذاكره روي بندهاي قرارداد انجام مي شود

 

خبرگزاري فوتبال ايران پارس فوتبال دات كام :

حسين قدوسي  روابط عمومي باشگاه پرسپوليس  در خصوص سفر طولاني مدت نمايندگان باشگاه پرسپوليس به دبي براي مذاكره با استوكس و حواشي كه اين سفر و توافق با فرناندو گابريل داشته اظهار داشت:

حسيني و خبيري به عنوان نمايندگان باشگاه پرسپوليس ابتدا در دبي با فرناندو گابريل مذاكره كردند. گابريل قبلا براي گرفتن مطالباتش از باشگاه پرسپوليس شكايت كرده بود و نامه خطرناكي هم از فيفا در اين مورد به باشگاه آمده بود. براي همين نمايندگان ما با اين بازيكن در دبي مذاكره كردند و گابريل هم چون قلبا پرسپوليس را دوست دارد توافق‌نامه‌اي جديد با باشگاه امضا كرد تا بتوانيم با زماني كه داريم طلبش را پرداخت كنيم.

وي ادامه داد:

نمايندگان ما در اين مدت با آل‌اشپورت كه اسپانسر البسه پرسپوليس است هم مذاكره كردند و البسه جديد را از نمايندگي آل‌اشپورت در خاورميانه تحويل گرفتند كه با خود به تهران مي‌آورند.

مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در خصوص آخرين وضعيت مذاكره با آنتوني استوكس هم گفت:

وقتي مي‌خواستيم براي استوكس بليت بگيريم متوجه شديم گذرنامه اين بازيكن اعتبار ندارد و اگر به دبي و يا تهران مي‌آمد دچار مشكل مي‌شد، پس به اداره گذرنامه كشورش مراجعه كرد و تا پاسپورت جديد بگيرد چند روزي وقت گرفت.

قدوسي خاطرنشان كرد:

بايد بگويم با استوكس به توافق رسيديم . در خصوص رقم قرارداد با استوكس توافق شده و فقط مذاكره روي بندهاي قرارداد مثل نوع پرداخت، آپشن‌هاي طرفين و اينطور مسائل انجام مي‌شود. بندهاي قرارداد هم شب گذشته تنظيم شد و امروز روي آن بحث مي‌شود. در صورت امضاي قرارداد ، استوكس با نمايندگان باشگاه به تهران مي‌آيد. در اين بين ايجنت استوكس تلاش زيادي كرد تا هم هواي باشگاه را داشته باشد و هم هواي استوكس را.

وي در پايان گفت:

تمام ماجراي حضور نمايندگان باشگاه پرسپوليس در دبي همين بود، البته نمايندگان ما برخي امور ديگر را انجام دادند كه صلاح نيست رسانه‌اي شود. حالا نمي‌دانم بعضي‌ها چرا علاقه‌مند هستند اين سفر را به حاشيه ببرند.:: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۱ بهمن ۱۳۹۸
زمان : ۰۵:۵۲:۴۷
كاخ توپكاپي استانبول
| نظرات (0) | ادامه مطلب...

 

كاخ توپكاپي

كاخ اشك ها و لبخندهاي امپراطوري عثماني

موزه كاخ توپكاپي نزديك به ۴۰۰ سال از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶  منزلگاه سلاطين عثماني بوده است . و يكي از محبوب ترين جاذبه هاي شهر استانبول است.

معماري بي نظير و حياط هاي زيبايي دارد. اين سرا در سال ۱۹۲۴ يعني اندكي پس از دوره عثماني تبديل به موزه شد.

كاخ توپكاپي ( Topkapi Palace Museum ) محل آرامگاه سلطنتي نيز بوده است.

يكي از زيباترين و محبوب ترين مراكز ديدني در كشور استانبول مي باشد.

تاريخچه ي كاخ توپكاپي :

اين بنا به دستور سلطان محمت دوم (II  Mehmet Sultan ) درسال هاي ۱۴۶۶- ۱۴۷۸  ساخته شده است.

پس از فتح قسطنطنيه ، سلطان محمت دوم ( محمد فاتح) دستوربه ساخت اين كاخ بر روي ويرانه هاي دوران بيزانس داد

هدف او از اين كار نشان دادن قدرت دولت عثماني و اعلام روي كار آمدن دولت جديد بود.

 

سلطان دوم در زمان ساخت اين كاخ ، در قصر كوچك تري زندگي ميكرد كه امروزه اين بنا به دانشگاه استانبول تبديل شده است.

بعد از آماده شدن كاخ توپكاپي به اين كاخ نقل مكان كرد و اين كاخ را كاخ جديد و كاخي كه قبل از آن در آن زندگي ميكرد را كاخ كوچك ناميد.

و از سال ۱۹۲۴ كاخ موزه توپكاپي به موزه تبديل شده و يكي از محبوب ترين مكان هاي گردشگري استانبول تبديل شده است.

 
 

آثار ادبي و هنري بسياري در اين موزه نگهداري مي شوند و جالب تر از آن ها اين مي باشد كه در اين موزه وسايل پيامبران مانند شمشير حضرت محمد ( ص) و عصاي حضرت موسي به نمايش گذاشته شده است.

به همين علت براي ايرانيان بازديد از اين موزه جذابيت خاصي را در پي دارد.

 

 

موقعيت اين كاخ موزه :

اين كاخ در نزديكي تنگه بسفر ساخته شده و در حال حاضر ۷۰ هزار متر مربع مساحت دارد .

زماني كه قصد بازديد از اكاخ توپكاپي را داشتيد متوجه مي شويد كه  كاخ به شكل هزارتويي مي باشد .

و دليل آن هم اين است كه در طول ۴۰۰ سال هر يك از سلطان ها بنا بر سليقه و ميل شخصي خود سالن ها و بخش هاي جديدي را به اين كاخ اضافه كرده اند.

اين دروازه ها به نام هاي : باب همايون ، باب اسلام و باب السعاده مي باشد

و داراي ۴ بارگاه است كه فقط بارگاه اول براي عموم باز مي باشد

بارگاه دوم توسط دروازه اي از بارگاه اول جدا مي شود كه تنها خود سلطان و مادرش اجازه ي ورود و خروج از اين بارگاه را داشتند.

در سمت راست بارگاه دوم ، آشپزخانه كاخ قرار داشته است كه امروزه ظروف چيني ،كريستال و نقره در اين مكان نگهداري مي شوند.

در بارگاه سوم هم اتاق هاي خصوصي سلطان ، سالن ديدار با سفيران ، كتابخانه احمد سوم و … قرار دارند

 پربيننده ترين مكان ، موزه ي خزانه مي باشد كه در اين موزه تاج هاي سلاطين ، جواهرات و زيورآلات قيمتي و ساير آثار هنري و نقاشي هاي قديمي قرار گرفته اند.

و در نهايت محرمانه ترين اتاق هاي سلطان ها در بارگاه جهارم كه بارگاه آخر مي باشد قرار داشته اند.

براي ديدن مكان هاي ديدني بيشتر استانبول به منبع مطلب بالا مراجعه كنيد ( توراسكنر ):: موضوعات مرتبط: تكنولوژي

:: برچسب‌ها: ،
نویسنده : علي
تاریخ : ۲۳ دى ۱۳۹۸
زمان : ۰۳:۰۷:۰۸
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]


 

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی